Турнири / Подготовки

МЕТАЛУРГ ГО ОДРЖА ПРВИОТ ТРЕНИНГ

24.07.2013

Металург вечерва го одржа својот прв тренинг. Присуствуваа сите ракометари сем Ренато Вугринец, кој ќе допатува утре. Најпрво, Металург одржа состанокот на кој...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГИ ПОЧНУВА ПОДГОТОВКИТЕ

24.07.2013

Металург денеска го почнува подготовките за претстојната сезона. Првиот собир на играчите е закажан за денеска, во 17.30 часот, во салата „Автокоманда“. Ренато Вугринец е...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ВРЕДНО СЕ ПОДГОТВУВА ВО КРАЊСКА ГОРА (ФОТО)

06.02.2013

Ракометарите на Металург од вчера се во Крањска Гора. Сместени се во хотелот “Гранд Присаник“, на две минути од салата за тренинг. По долгиот и заморен пат од Брест, кај...

читај повеќе >

ТУРНИРОТ ВО НОВИГРАД ГО ЗАВРШИВМЕ СО ПОБЕДА НАД КИНА

24.08.2012

Металург ја совлада селекцијата на Кина во својот последен натпревар од “Истриа хандбал Купот“. Резултатот од средбата е 22:19 (11:10). Според водството на нашата екипа, Металург...

читај повеќе >

УШТЕ ЕДЕН ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ

23.08.2012

Турнирот во Новиград ќе му остане во лошо сеќавање на нашиот клуб. И не само поради двата врзани порази и огромниот неуспех против “децата“ на Загреб. Залажани од добрите...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ ЗАГУБИ ВО ПРВОТО КОЛО НА “ИСТРИА ХАНДБАЛ КУП“

23.08.2012

Ракометарите на Металург ја загубија средбата од првото коло на “Истриа хандбал Купот“. Поразени сме од шампион на Словенија со резултат 22:21 (11:9). Како што е познато со оваа...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ЌЕ НАСТАПИ НА ТУРНИРОТ “ИСТРИА ХАНДБАЛ КУП“

21.08.2012

Металург во Новиград стигна околу 15.00 часот и се смести во хотел кој се наоѓа на само 200 метри од салата во која ќе се игра турнирот. Во составот на нашиот шампион ги нема Станиќ...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ Е ПОБЕДНИК НА ЈУБИЛЕЈНИОТ 40-ТИ “СТРУШКИ РАКОМЕТЕН ТУРНИР“

18.08.2012

По две освоени трети места, во своите претходни настапи, Металург конечно дојде и до победничкиот пехар. Во финалната средба на јубилејниот 40-ти “Струшки ракометен турнир“,...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА БРЕСТ МЕШКОВ

17.08.2012

Во второто коло од јубилејниот, 40-ти “Струшки ракометен турнир“, РК Металург го совлада белорускиот претставник Брест Мешков со резултат 26:23 (12:10). Со оваа победа нашиот...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР ОДРЖА ПРЕДАВАЊЕ

16.08.2012

Во склопот на “Струшкиот ракометен турнир“ се организираат и предавања на еминентни ракометни тренери. Денес предавање одржа тренерот на Металург Лино Червар а насловот...

читај повеќе >