Турнири / Подготовки

НЕРЕШЕН ИСХОД НА СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ- ГЕЗТЕПЕ

19.08.2015

Во првиот натпревар од турнирот во Бурса, Металург одигра нерешено со екипата на Гезтепе. Резултатот од оваа средба е 26:26 (15:14). Металург оваа сезона е со доста изменет состав...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАМИНА НА ТУРНИР ВО ТУРЦИЈА

18.08.2015

Денеска наутро Металург во комплетен состав замина во Турција, каде во следните три дена ќе биде дел од турнирот “Нилуфер-куп 2015“ во Бурса. Металург замина со утринскиот...

читај повеќе >

В ПЕТОК, МЕТАЛУРГ ЗАМИНУВА НА ПОДГОТОВКИ ВО ВРЊАЧКА БАЊА

17.03.2015

Откако ги заврши обврските во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата, Металург почна со подготовките за плеј-офот во македонското првенство. В петок, Металург ќе замине во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ОДБРАНИ ПЕХАРОТ ВО СТРУГА

17.08.2014

Металург по третпат едноподруго триумфираше на Меѓународниот турнир во Струга, откако вечерва надмоќно славеше над екипета на Вардар, со убедливи 25:19 (12:8). При тоа, Металург...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ИМА СТРАШЕН ПОТЕНЦИЈАЛ

16.08.2014

“Со ваква младина за неколку години ќе конкурирате за шампионската титула во Лигата на шампионите“, предвиде Жика Богдановиќ, главниот уредник на реномираниот ракометен...

читај повеќе >

ВИДЕО: МЕТАЛУРГ И ДАНИЕЛ КАЈМАКОВСКИ ДЕЛ ОД ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

15.08.2014

В понеделник, 18 август, со почеток во 20 часот, во струшкиот спорскиот центар - Тими, ќе се одржи голем хуманитарен концерт под мотото "Биди Хуман-Спаси Живот". Гости на...

читај повеќе >