Турнири / Подготовки

МЕТАЛУРГ ИЗНЕНАДЕН ВО СТРУГА

14.08.2014

Ракометарите на Металург се поразени во првото коло на 42. Меѓународен турнир во Струга од екипата на Кретеј (Франција), со резултат 21:24 (11:11). Ова е прв пораз на Металург во...

читај повеќе >

MЕТАЛУРГ СЕ ПРЕСЕЛИ ВО СТРУГА

12.08.2014

По десетдневните подготовки во преубавото Маврово, Металург денеска се пресели во Струга, каде ќе учествува на 42-то издание на “Меѓународниот ракометен турнир“ во...

читај повеќе >

ПОЗНАТ Е РАСПОРЕДОТ НА НАТПРЕВАРИТЕ НА ТУРНИРОТ ВО СТРУГА

06.08.2014

На 13 август почнува 42. издание на Струшкиот турнир во ракомет. Металург, кој е актуелен победник, трета година едноподруго, ќе учествува на турнирот и ќе биде дел од групата А,...

читај повеќе >

ФОТО: МЕТАЛУРГ СЕ СМЕСТИ ВО МАВРОВО

04.08.2014

По само еден ден во Скопје, Металург се пресели во Маврово и се смести во преубавиот хотел Бистра, каде ќе продолжи со подготовките. Маврово прерасна во вистински спортски...

читај повеќе >

РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ НАТПРЕВАРУВАА ВО ПЛИВАЊЕ И ВО ТРЧАЊЕ. ФОТОГАЛЕРИЈА

19.08.2013

Ракометарите на Металург денеска имаа тренинг со натпреварувачки карактер. Се натпреваруваа во пливање, во трчање и во изведување на кардиоваскуларни вежби, или како што на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГИ ПРОДОЛЖУВА ПОДГОТОВКИТЕ ВО ОХРИД

19.08.2013

По освојувањето на турнирот во Струга, екипата на Металург ги продолжи своите подготовките во Охрид. Ракометарите се сместени во хотелот “Белви“, а ќе тренираат по двапати...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ Е ПОБЕДНИК НА ТУРНИРОТ ВО СТРУГА

18.08.2013

Екипата на Металург е победник на традиционалниот меѓународен турнир во Струга. Втора година по ред шампионскиот пехар ќе ги краси витрините на нашиот клуб. Во финалето...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ И ИВРИ ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ПЕХАРОТ ВО СТРУГА

17.08.2013

Екипите на Металург и на Иври ќе се борат за пехарот на турнирот во Струга. Тоа е епилогот по денешните средби, во кои Вардар очекувано загуби од екипата на Иври, а Металург...

читај повеќе >

“СТРУГА 2013“. ПАДНА И БРЕСТ МЕШКОВ. МЕТАЛУРГ ЌЕ ИГРА ВО ФИНАЛЕТО.

16.08.2013

Во својот втор натпревар од струшкиот турнир екипата на Металург го совлада силниот состав на Брест Мешков, со минимални 21:20 (12:10). Металург, втора година по ред, ќе игра во...

читај повеќе >