Турнири / Подготовки

ПОЧНА ТУРНИРОТ ВО СТРУГА. МЕТАЛУРГ ЛЕСНО ДО ПОБЕДА ПРОТИВ ДОМАЌИНОТ

15.08.2013

Во Струга денеска свечено е отворен традиционалниот 41. меѓународен ракометен турнир “Струга 2013“. Во првиот натпревар се сретнаа ланскиот победник, екипата на Металург, и...

читај повеќе >

МЕТАЛУРЗИТЕ МАКСИМАЛНО АНГАЖИРАНИ НА ПОДГОТОВКИТЕ НА ЗЛАТИБОР

07.08.2013

Ракометарите на Металург веќе седум дена работат со засилено темпо на висинските подготовки на Златибор (Србија), каде што постепено ја градат формата за претстојниот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ СМЕСТИ ВО ЗЛАТИБОР. ФОТОГАЛЕРИЈА

02.08.2013

Металург пристигна во Златибор. Екипата се смести и приквечер го одржа и првиот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ВЛЕГУВА ВО СЛЕДНА ФАЗА ОД ПОДГОТОВКИТЕ

01.08.2013

Металург влегува во следна фаза од подготовките. Утре наутро Металург заминува на висински подготовки во Златибор каде што ќе остане до 10 август. Во текот на осумдневниот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НАПОРНО ТРЕНИРА

29.07.2013

Напорни се кондиционите тренинзи на топлото јулско сонце. Сепак, ракометарите на Металург се вистински професионалци и добро се справуваат со поставените задачи. Наутро се...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ОДРЖА ПРВИОТ ТРЕНИНГ

24.07.2013

Металург вечерва го одржа својот прв тренинг. Присуствуваа сите ракометари сем Ренато Вугринец, кој ќе допатува утре. Најпрво, Металург одржа состанокот на кој...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГИ ПОЧНУВА ПОДГОТОВКИТЕ

24.07.2013

Металург денеска го почнува подготовките за претстојната сезона. Првиот собир на играчите е закажан за денеска, во 17.30 часот, во салата „Автокоманда“. Ренато Вугринец е...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ВРЕДНО СЕ ПОДГОТВУВА ВО КРАЊСКА ГОРА (ФОТО)

06.02.2013

Ракометарите на Металург од вчера се во Крањска Гора. Сместени се во хотелот “Гранд Присаник“, на две минути од салата за тренинг. По долгиот и заморен пат од Брест, кај...

читај повеќе >

ТУРНИРОТ ВО НОВИГРАД ГО ЗАВРШИВМЕ СО ПОБЕДА НАД КИНА

24.08.2012

Металург ја совлада селекцијата на Кина во својот последен натпревар од “Истриа хандбал Купот“. Резултатот од средбата е 22:19 (11:10). Според водството на нашата екипа, Металург...

читај повеќе >

УШТЕ ЕДЕН ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ

23.08.2012

Турнирот во Новиград ќе му остане во лошо сеќавање на нашиот клуб. И не само поради двата врзани порази и огромниот неуспех против “децата“ на Загреб. Залажани од добрите...

читај повеќе >