Турнири / Подготовки

Во пријателски натпревар, Металург е поразен од Вардар

21.08.2020

Металург го загуби пријателскиот натпревар против екипата на Вардар. што попладнево е одигран во салата “Јане Сандански“. Резултатот од средбата е 25:20 во полза на Вардар,...

читај повеќе >

Сите досегашни победници на турнирот во Струга

17.08.2020

Вечерва заврши 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга. Со победата во финалето против Вардар, Еурофарм Пелистер се израмни со бројот на титулите со својот...

читај повеќе >

Мандалиниќ, Дибиров и Чаневски ги освоија индивидуалните награди во Струга

16.08.2020

Капитенот на Металург Даниел Дупјачанец го подигна пехарот за третото место што го освои нашиот клуб на турнирот во Струга. Столе Соилов го доби пехарот за освоеното второ...

читај повеќе >

Еурофарм Пелистер го изненади Вардар и го освои турнирот во Струга

16.08.2020

Екипата ва Еурофарм Пелистер е победник на 48. издание на традиционалниот турнир во Струга. Во големото финале, битолчани беа подобри од актуелниот шампион на Европа и на...

читај повеќе >

Во борба за третото место, Металург го надигра тимот на Охрид

16.08.2020

Металург го заврши настапот на 48. издание на турнирот во Струга, со освојувањето на третото место. Во малото финале, нашиот тим го надигра Охрид, кого го совлада со убедливи 26:31...

читај повеќе >

Познати се двојките за утрешните завршни натпревари за пласман на турнирот во Струга

15.08.2020

Утре завршува 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга. На утрешната програма се натпреварите за пласман и веќе се познати двојките што ќе се борат за...

читај повеќе >

Резултати од четвртиот ден на турнирот во Струга

15.08.2020

Денеска во Струга се одиграни последните три натпревари од групната фаза. Металург својата обврска во групата ја заврши вчера, па денеска нашите ракометари искористија...

читај повеќе >

Уште една убедлива победа на Металург на турнирот во Струга

14.08.2020

Металург со убедливата победа против екипата на Струга ја заврши групната фаза на традиционалниот ракометен турнир во Струга. Во првиот денешен натпревар, Металург славеше...

читај повеќе >

Резултати од вториот ден на турнирот во Струга

13.08.2020

Денеска се одиграни три нови натпревари од 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга. Металург ја извојува својата прва победа на овој турнир, откако убедливо...

читај повеќе >

Металург убедлив против екипата на Прилеп

13.08.2020

Металург вечерва ја извојува својата прва победа на турнирот во Струга. Совладан е тимот на Прилеп, со резултат 33:24 (13:11), што е и највисока победа на една екипа во досегашниот...

читај повеќе >