Турнири / Подготовки

Познат е распоредот на предсезонскиот турнир во Чехово

17.07.2019

Објавен е распоредот на предсезонскиот турнир во Чехово (Русија), во кој, покрај Металург, ќе настапат и екипите на Чеховски Медведи, Мешков Брест и на Стеауа. Овој турнир ќе...

читај повеќе >

Дамир Стојановиќ: Формата ќе ја темпираме на силните турнири во Москва и во Кањижа

04.07.2019

Подготовките за новата сезона ракометарите на Металург ќе ги почнат на 29 јули, за кога е закажан и првиот собир со новиот тренер Дамир Стојановиќ во Автокоманда. За...

читај повеќе >

Металург подготовките за новата сезона ќе ги почне на 29. јули

02.07.2019

Металург, под водство на новиот тренер Дамир Стојановиќ, подготовките за новата сезона ќе ги почне на 29 јули, кога е закажан првиот собир во Автокоманда. Неколку дена пред и...

читај повеќе >

Стокмен е планот на подготовките на Металург за новата сезона

25.06.2019

Металург, под водство на новиот тренер Дамир Стојановиќ, подготовките за новата сезона ќе ги почне кон крајот на јули, најверојатно на 25 или на 26 јули. Неколку дена пред и...

читај повеќе >

Металург го совлада и тимот на Тинекс Пролет

16.02.2019

Во обид да ја сочува формата и да ја пополни големата празнина во календарот на СЕХА-лигата, Металург одигра две пријателски средби. Пред неколку дена го совладавме тимот на...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, Металург го совлада тимот на Бутел

12.02.2019

Во пријателски натпревар, вечерва Металург во Автокоманда го совлада тимот на Бутел, со резултат 30:26 (14:16). Металург на оваа средба настапи без Шпенде и без Лазаревски, а...

читај повеќе >

Брестовац: Одлична и корисна турнеја

26.01.2019

Ракометарите на Металург се вратија од подготвителната турнеја во Франција побогати за драгоцено меѓународно искуство стекнато во петте одиграни натпревари пред...

читај повеќе >

Пораз на Металург на последниот натпревар во Франција

24.01.2019

Екипата на Металург го доживеа третиот пораз во петтиот натпревар од подготовките во Франција. Екипата на Сен Рафаел се покажа како „негостољубив“ домаќин и славеше со...

читај повеќе >

Денеска завршува француската турнеја на Металург

24.01.2019

Металург денеска ги завршува напорните подготовкит во Франција. Во текот на седумдневната турнеја нашите ракометари веќе одиграа четири натпревари со силни екипи од...

читај повеќе >

Металург загуби, но силно му се спротистави на петопласираниот тим во првенството на Франција

23.01.2019

Во продолжетокот на француската турнеја, Металург вечерва во Ним е поразен од истоимениот тим, со резултат 31:26 (21:13). Металург, кој на оваа турнеја е без дури четворица...

читај повеќе >