Турнири / Подготовки

Металург подготовките за вториот дел од сезоната ќе ги заврши во Стара Пазова

13.02.2020

Металург продолжува со подготовките за вториот дел од сезоната. Завршната фаза од подготовките Металург ќе ги помине во Спорскиот центар на Фудбалскиот сојуз на Србија во...

читај повеќе >

Металург катастрофално го порази тимот на Тинекс Пролет

12.02.2020

Вечерва во Автокоманда се одигра пријателска средба меѓу екипите на Металург и на Тинекс Пролет. Натпреварот мина во постојана предност на Металург во текот на сите 60 минути...

читај повеќе >

Лесна победа на Металург против гостинот од Врање

08.02.2020

Во Автокоманда денеска се одигра меѓународна пријателска средба меѓу екипите на Металург и српскиот прволигаш Врање 1957. Средбата мина во целосна доминација на Металург, кој...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, Металург го надигра тимот на КЛ7

06.02.2020

Во Автокоманда вечерва се одигра пријателски натпревар меѓу Металург и екипата на КЛ7. Двете екипи се наоѓаат во фаза на подготовки за продолжението на сезоната, па во таа...

читај повеќе >

Вардар ја доби пријателската средба со Металург

29.01.2020

Во СЦ “Јане Сандански“ се одигра пријателски натпревар меѓу градските ривали Металург и Вардар. Средбата, по барање на тренерите на двете екипи, се одигра без присуство на...

читај повеќе >

Металург утре ќе одигра пријателски натпревар со Вардар

28.01.2020

Во рамките на зимските подготовки, Металург утре ќе му гостува на Вардар, со кого ќе одиграме пријателски натпревар. Двата клуба решија средбата да биде од затворен...

читај повеќе >

Во борбата за третото место, Металург е поразен од екипата на Саран

18.01.2020

Металург го загуби малото финале на турнирот во Монлисон. Подобра од нас беше екипата на Саран, која славеше со резултат 35:33 (32:32, 18:12, 3:1)). За жал, средбата ја загубивме во...

читај повеќе >

Со свиреж на сирената Шербург го совлада Металург

17.01.2020

Металург од вчера е во Монлисон, каде е дел од меѓународен турнир со учество на екипите на Металург,  Спортинг, Шаран и на Шербург. Во денешната втора полуфинална средба...

читај повеќе >

По голема борба, Металург загуби од екипата на Кретеј

14.01.2020

Металург, кој се подготвува во Франција, денеска ја одигра и својата втора средба, овој пат против францускиот суперлигаш Кретеј. Повторно потсетуваме дека нашиот тим во...

читај повеќе >

Фото: Металург навива за Македонија

12.01.2020

Ракометарите на Металург се на подготовки во Франција. Денешниот слободен ден го искористија за следење на натпреварот меѓу Македонија и...

читај повеќе >