Турнири / Подготовки

Металург ја загуби средбата со Ним

11.01.2020

Металург вечерва ја одигра првата пријателска средба на својата француска турнеја. Загубивме од екипата на Ним, со резултат 36:23 (15:10). Во ситуација кога играме безмалку без...

читај повеќе >

Металург летна кон Франција

10.01.2020

Со утринскиот лет за Истанбул, од таму за Лион, Металург отпатува на турнејата во Франција. Во следните девет дена нашите ракометари ќе одиграа две пријателски средби и ќе...

читај повеќе >

Металург утре ги почнува зимските подготовки, в петок заминува во Франција

07.01.2020

Од утре ракометарите на Металург им се враќаат на клупските обврски и ги почнуваат зимските подготовки. Првиот тренинг во Автокоманда е закажан со почеток во 17.30 часот. Но,...

читај повеќе >

Металург на зимски одмор, подготовките стартуваат од 8 јануари

27.12.2019

Металург денеска го одржа својот последен тренинг во 2019 година. Од денеска, па се до 7 јануари, ракометарите на Металург се на одмор. Подготовките за вториот дел од сезоната ќе...

читај повеќе >

Металург убедлив против Дубочица

26.08.2019

Враќајки се од турнирот “Кањижа Куп“, Металург денеска одигра пријателски натпревар против српскиот суперлигаш Дубочица од Лесковац. Средбата помина во целосна доминација...

читај повеќе >

Иракли Кбилашвили е избран за МВП на турнирот во Кањижа

25.08.2019

Грузијскиот плејмејкер во дресот на Металург, Иракли Кбилашвили, кој со својата досегашна игра целосно го оправда својот ангажман, е прогласен за најкорисен ракометар на...

читај повеќе >

Завршија малерите, Металург убедлив против Партизан

25.08.2019

Во последниот натпревар од Кањижа Купот, Металург убедливо го совлада белградски Партизан, со резултат 28:23 (12:11). Со оваа победа, Металург го заврши турнирот на третото...

читај повеќе >

Преполовениот Металург беше блиску до реми

24.08.2019

Вторпат за два дена, Металург загуби натпревар во кој повторно имаше удар за израмнување и повторно загуби со разлика од два гола. Денешната средба мина според истото...

читај повеќе >

Металург не ги искористи своите шанси и загуби од екипата на Рамат Хашрон

23.08.2019

Металург денеска го одигра својот прв натпревар на турнирот во Кањижа (Србија). Наш противник беше екипата на Рамат Хашрон, третопласирана во првенството на Израел. По голема...

читај повеќе >

Металург ќе настапи на турнирот “Кањижа Куп“. Распоред на турнирот

20.08.2019

Вчера вечер Металург се врати од Чехов (Русија), каде учествуваше на турнирот “Куп на Гувернерот“. Но, во Скопје нашите ракометари ќе останат многу кратко, бидејќи веќе...

читај повеќе >