Турнири / Подготовки

Фотогалерија: Металург се врати во Скопје

13.08.2019

Металург се врати од Копаоник (Србија), каде од 6 август ги мина висинските и базичните подготовки. Нашите ракометари утрешниот ден ќе го минат во Скопје, а веќе задутре наутро...

читај повеќе >

(Фото) Металург почна со тренинзите во Копаоник

06.08.2019

Металург пристигна во Копаоник (Србија) и се смести во убавиот хотел “Озон“. Нашите ракометари денеска го одржаа својот попладневен тренинг, а од утре стартуваат со по два...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург ги заврши подготовките во Скопје, утре патува за Копаоник

06.08.2019

Металург , со денешните два тренинга, ја заврши првата фаза од подготовките, што ги одработи во Скопје. Од утре екипата се сели во Копаоник (Србија), каде што од 6 до 12 август ќе...

читај повеќе >

(Фото) Иракли Кбилашвили му се приклучи на Металург

05.08.2019

Иракли Кбилашвили денеска го одработи првиот тренинг за Металург. Грузискиот централен бек, поради административни проблеми, ги испушти првите неколку дена од...

читај повеќе >

Дамир Стојановиќ: Ќе се обидеме да го вратиме Металург таму каде што му е местото

29.07.2019

Металург оваа сезона ќе биде воден од нов тренер. Се работи за српскиот стратег Дамир Стојановиќ, кој е амбициозен и кој сака да остави свој печат во Автокоманда. Дамир...

читај повеќе >

Металург ги “запали моторите“

29.07.2019

Металург вечерва го одржа својот прв тренинг. Во обновен состав, кој е комбинација на искусни ракометари и талентирани млади играчи, и со нов тренер, Металург го објави...

читај повеќе >

Млади екипи на Металург ќе настапат на 4-от Меѓународен турнир за млади “Повеќе од игра“

20.07.2019

Млади екипи на Металург, во генерации У17 (2002/03) и У15 (2004/05), ќе настапат на четвртото издание на Меѓународниот ракометен турнир за млади “Повеќе од игра“, што во Сараево ќе се...

читај повеќе >

Познат е распоредот на предсезонскиот турнир во Чехово

17.07.2019

Објавен е распоредот на предсезонскиот турнир во Чехово (Русија), во кој, покрај Металург, ќе настапат и екипите на Чеховски Медведи, Мешков Брест и на Стеауа. Овој турнир ќе...

читај повеќе >

Дамир Стојановиќ: Формата ќе ја темпираме на силните турнири во Москва и во Кањижа

04.07.2019

Подготовките за новата сезона ракометарите на Металург ќе ги почнат на 29 јули, за кога е закажан и првиот собир со новиот тренер Дамир Стојановиќ во Автокоманда. За...

читај повеќе >

Металург подготовките за новата сезона ќе ги почне на 29. јули

02.07.2019

Металург, под водство на новиот тренер Дамир Стојановиќ, подготовките за новата сезона ќе ги почне на 29 јули, кога е закажан првиот собир во Автокоманда. Неколку дена пред и...

читај повеќе >