Турнири / Подготовки

Фотогалерија: Металург макотрпно тренира во Маврово

11.08.2018

Металург продолжува со базичните подготовки во Маврово. Се лее многу...

читај повеќе >

Пристигна и Халил Јагањац

09.08.2018

Со вчерашниот вечерен лет, во Скопје пристигна и Халил Јагањац, кој утрово му се приклучи на Металург и замина на подготовките во Маврово. Најдобриот стрелец во минатата...

читај повеќе >

Младиот голман Предраг Мијатовиќ денеска му се приклучи на Металург

07.08.2018

Младиот српски голман Предраг Мијатовиќ (16), кој важи за голем талент, а во Металург дојде од белградски Партизан, денеска му се приклучи на тимот и ги одработи тренинзите....

читај повеќе >

Миличевиќ, Мијатовиќ и Маџовски се новите засилувања на Металург

06.08.2018

Металург новата сезона ќе ја започне во состав кој во добра мера се разликува од оној од лани. Клубот го напуштија пикерот Жарко Пешевски, левите крила Вања Илиќ и Давор...

читај повеќе >

Металург ги почна подготовките

06.08.2018

Металург вечерва ги почна подготовките за новата сезона. Шефот на стручниот штаб на Металург Данило Брестовац на располагање ги имаше сите свои ракометари, со исклучок на...

читај повеќе >

Металург утре ќе ги почне подготовките за новата сезона

05.08.2018

Металург од утре ќе ги почне подготовките за новата сезона во која повторно ќе води битки на четири фронта: Лигата на шампионите, СЕХА-лигата, првенството на Македонија и во...

читај повеќе >

Данило Брестовац ги одбра своите помошници

30.07.2018

Новиот шеф на стручниот штаб на РК Металург, Данило Брестовац, го комплетира тимот на своите соработници. Прв асистент ќе му биде Оливер Димитриоски, додека тренер на...

читај повеќе >

Металург ќе ги стартува подготовките за новата сезона на 6 август

30.07.2018

Металург ќе ги стартува подготовките за новата сезона на 6 август, кога е планиран и првиот собир. Во следните три дена ќе се тренира во Скопје, а потоа екипата ќе замине во...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, Металург го совлада Пелистер

22.02.2018

Како дел од подготовките за претстојните обврски во СЕХА-лигата, Металург одигра пријателски натпревар со екипата на Пелистер. Средбата со водечката екипа во досегашниот...

читај повеќе >

Металург “го среди“ и Еурофарм Работник

26.08.2017

Металург ги привршува подготовките во Охрид, во чии рамки одигра и три пријателски средби. Најпрво беше совладан тимот на Пелистер (33:23), а потоа и екипата на Охрид (31:27),...

читај повеќе >