Турнири / Подготовки

Металург утре ги “пали моторите“

02.08.2017

Утре во Автокоманда, со почеток во 17 часот, почнуваат подготовките на Металург за новата сезона. Многу наши ракометари, кои беа дел од нашата младинска репрезентација во...

читај повеќе >

Струга 2017: Металург во група со бранителот на трофејот

02.08.2017

Од 12-ти до 15-ти август во Струга ќе се одржи меѓународниот ракометен турнир “Струга 2017“. Ова е 45-то издание на еден од најстарите ракометни турнири на...

читај повеќе >

Металург подобар од Пореч во пријателски натпревар

15.03.2017

Металург веќе една седмица се подготвува во Пореч, пред почетокот на плеј-офот во домашното првенство, а денеска ја одигра и првата пријателска средба. Совладана е екипата на...

читај повеќе >

Металург од денеска е на подготовки во Пореч

08.03.2017

Од денеска, па се до 18 март, Металург е на подготовки во Пореч (Хрватска). Нашите ракометари се сместени во хотелот Валамар Диамант, кој располага и со спортска сала каде и ќе...

читај повеќе >

Уште еден клуб го откажа учеството на турнирот во Струга

11.08.2016

Организаторите на струшкиот турнир оваа година имаат полни раце работа, откако, на само десетина дена пред почетокот, учеството го откажа Ал Шабаб, а потоа и Клуб Африкан. Не...

читај повеќе >

Металург замина во Маврово

10.08.2016

По првата фаза, која мина во Автокоманда, Металург денеска влегува во втората фаза на подготовките за новата сезона, која предвидува висински подготовки во Маврово. Според...

читај повеќе >

Ал Шабаб го откажа учеството на турнирот во Струга

09.08.2016

На само десетина дена од почетокот на 44. издание на струшкиот ракометен турнир, претставникот на ОАЕ, Ал Шабаб го откажа своето учествово Струга. Да потсетиме, Ал Шабаб беше...

читај повеќе >

Позната е сатницата на турнирот „Струга 2016“

08.08.2016

На десетина дена до стартот на 44-тиот интернационален ракометен турнир „Струга 2016“ познати се термините за одигрување на сите натпревари. Традиционално, овие ракометни...

читај повеќе >

Металург ги запали моторите

03.08.2016

Металург денеска во 18 часот ги почна подготовките за новата сезона. На денешниот прв тренинг се појавија сите шест нови ракометари, а тоа се голманот Дарко Арсиќ, левото...

читај повеќе >

Ме­та­лург ќе поч­не со под­го­то­вки­ на 1 август

27.06.2016

Пр­ва­та фа­за од под­го­то­вки­те, од 1 до 9 август, ќе би­де во Скоп­је, од 10 до 16 август ќе има­ме се­думд­нев­ни под­го­то­вки во Ма­вро­во, од 17 до 20 август ќе би­де­ме дел...

читај повеќе >