Турнири / Подготовки

Металург од утре е на турнеја во Франција

16.01.2019

По десетдневните тренинзи во Автокоманда, Металург од утре подготовките за претстојната полусезона ќе ги продолжи во Франција, каде не очекува учество на турнирот во...

читај повеќе >

(Фото) Mеталург ги почна подготовките за пролетната полусезона

04.01.2019

Со денешниот утрински тренинг, Металург ги почна подготовките за пролетната полусезона. На денешниот прв тренинг Металург се појави во редуциран состав, без петмината наши...

читај повеќе >

Металург утре ги стартува подготовките за вториот дел од сезонта

03.01.2019

Металург утре ги стартува подготовките за пролетниот дел од сезонта во рамките на која ќе ги доврши натпреварите во СЕХА-лигата и ќе ги започне борбите во националното...

читај повеќе >

Металург во пријателски натпревар го надигра тимот на Бутел

24.08.2018

Металург, во склопот на подготовките за новата сезона, денеска одигра пријателски натпревар со новајлијата во македонската Суперлига, тимот на Бутел. Видовме интересна...

читај повеќе >

Фото: Од денеска Металург повторно тренира во Автокоманда

21.08.2018

По дводневен одмор, после Суперкупот на Македонија, Металург продолжи со подготовките за новата сезона. Екипата тренира во Автокоманда под раководство на својот прв тренер...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург макотрпно тренира во Маврово

11.08.2018

Металург продолжува со базичните подготовки во Маврово. Се лее многу...

читај повеќе >

Пристигна и Халил Јагањац

09.08.2018

Со вчерашниот вечерен лет, во Скопје пристигна и Халил Јагањац, кој утрово му се приклучи на Металург и замина на подготовките во Маврово. Најдобриот стрелец во минатата...

читај повеќе >

Младиот голман Предраг Мијатовиќ денеска му се приклучи на Металург

07.08.2018

Младиот српски голман Предраг Мијатовиќ (16), кој важи за голем талент, а во Металург дојде од белградски Партизан, денеска му се приклучи на тимот и ги одработи тренинзите....

читај повеќе >

Миличевиќ, Мијатовиќ и Маџовски се новите засилувања на Металург

06.08.2018

Металург новата сезона ќе ја започне во состав кој во добра мера се разликува од оној од лани. Клубот го напуштија пикерот Жарко Пешевски, левите крила Вања Илиќ и Давор...

читај повеќе >

Металург ги почна подготовките

06.08.2018

Металург вечерва ги почна подготовките за новата сезона. Шефот на стручниот штаб на Металург Данило Брестовац на располагање ги имаше сите свои ракометари, со исклучок на...

читај повеќе >