Цепелинот на Шилегов и на Димитриоски од вчерашната средба меѓу Металург 2 и на Преспа

10.09.2016 01:07
_DSC0238_resize

Металург 2 ја совлада екипата на Преспа во бараж пресметката за место во Суперлигата.

Металург победи со 31:24, а посебен белег остави цепелинот изведен од Шилегов и Димитриоски.

Прочитано 3 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 3