ЧЕРВАР: СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ЌЕ ГО ПОПРАВИМЕ ВПЕЧАТОКОТ НА СРЕДБАТА ПРОТИВ БРЕСТ МЕШКОВ

30.11.2014 23:36
MJI_4423_resize_resize

za tekst

На прес-конференцијата по средбата Пари Сен Жермен – Металург, зборуваа Лино Червар и Дејан Манасков.

Лино Червар:Пари Сен Жермен апсолутно ја заслужи оваа победа. Ние дадовме се од себе, но настапивме со ограничена ротација и неколку млади играчи. Ако се земат во предвид сите аспекти, задоволен сум од многу работи, но сепак верувам дека ќе играме многу подобро на последниот меч во Лигата на шампионите за 2014 година, пред своите гледачи против Брест Мешков“.

Дејан Манасков:Имавме можност да играме против дел од најдобрите светски ракометари, што е огромно искуство за сите нас, а особено за младите играчи што допрва ги градат своите кариери. Поразот беше заслужен, а од него сигурно ќе извлечеме доста поуки“.

 

Прочитано 1.838 пати

(2) Коментари

  1. M.Manaskov, Neloski i Taleski barem po volku minuti na sekoj natprevar bilo kakov da e rezultatot i za narednata sezona ke bidat nositeli, plus nekolku iskusni igraci i podobar golman i imame solidna ekipa ne ni treba poveke ako se nema finansii za extra zasiluvanja

  2. Ova sto na Metalurg mu se sluci za mene e mnogu pozitivna rabota.Sega ke im se dava mozmost na nasite momcinja da imaat pogolema minutaza pa makar i site natprevari da se zagubat.E togas ke go imame i Metalurg oboen vo nase i reprezentacija dostojna za pocit.Se zavisi od organizacijata na RFM.Ako trgne po patot na C.Gora-tim drzaven proekt ,ke znaci Metalurg=Reprezentacija.E togas,Makedonija sekogas ke bide Nekoj vo Evropa.

Напишете коментар


5 − 4 =