Чешки судии за средбата Фиверс – Металург

22.02.2021 22:29
Václav_Horáček_and_Jiří_Novotný,_Handball-Referee_resize

Металург утре го игра возвратниот натпревар со екипата на Фиверс, во групната фаза на Лигата на Европа.

Оваа средба ќе се одигра во “Спортхале Холгасе“ во Виена, со почеток во 20.45 часот.

ЕХФ за оваа средба ги делегираше познатите чешки судии Вацлав Хорачек и Јиржи Новотни, додека делегат ќе биде Австриецот Герхард Рејсингер.

Да потсетиме, првата меѓусебна средба меѓу овие две екипи, одиграна во Скопје, заврши со поделба на бодовите, 33:33 (16:19).

Прочитано 63 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 6 = 0