Честит Божиќ!

07.01.2021 10:54
hristosserodi_resize

Драги пријатели и колеги, Вам кои на паркет се борете за честа на клубот, Вам кои деноноќно работете и се трудите за доброто на Металург и Вам кои навивате и во срцето го носите нашиот клуб, Ви го честитаме најголемиот христијански празник, Раѓањето Христово, и Ви посакуваме година исполнета со љубов и среќа, пријателство и благосостојба. Среќен Божиќ.

                                Среќен Божиќ – Христос се роди

                                                        Металург

Прочитано 176 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + = 11