ЧЕСТИТ БОЖИЌ ЗА СИТЕ ВЕРНИЦИ ОД КАТОЛИЧКА ВЕРОИСПОВЕД

25.12.2013 11:33
merry_christmas_2-1920x1080_resize

rk-metlurg-logo_final_resize

На сите верници од католичка вероисповед им го честитаме големиот празник Раѓањето Христово-Божик.

Среќен Божиќ – Христос се роди.

merry-christmas-greetings1_resize

Прочитано 262 пати

(1) Коментар

  1. Nasiot ke se rodi za 2 nedeli 😀

Напишете коментар


9 − 3 =