ЧЕСТИТКИ ДО МАГИСТЕРОТ АЛУШОВСКИ

19.12.2011 12:46
DSC_0169_resize_resize

Легендата на македонскиот ракомет, левото крило на репрезентацијата и Металург, Стевче Алушовски од денес е магистер. Успехот во спортот Алушовски го надогради и со завиден успех во совладување на науките. Малкумина знаат дека Стевче е машински инженер, а од денес и магистер но во областа на спортските науки. Успех за почит.

Својата магистратура, Алушовски ја одбрани на Универзитетот Фон, а неговата тема е со наслов: “Улогата и значењето на спонзорството во ракометот и влијанието врз тренажниот процес“.

Стевче Алушовски е вистински пример за нашите млади поколенија на спортисти.

Честититки до магистерот Алушовски.

 

                                                                                                   Металург

 

Фото:

Прочитано 552 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 4