Четворица ракометари на Металург во поширокиот список на Данило Брестовац

26.10.2020 17:00
danilo_resize

Селекторот на македонската сениорска репрезентација, Данило Брестовац, го објави поширокиот список на 35 ракометари за претстојните квалификациски натпревари со репрезентациите на Финска и на Швајцарија за ЕП 2022.

Во овој список се и четворица ракометари на Металург: Мице Шилегов, Мартин Серафимов, Милан Лазаревски и Велко Маркоски.

Список на Данило Брестовац:

sostav1_resize

Првиот квалификациски натпревар сениорите ќе го одиграат на 04.11.2020 (среда) против репрезентацијата на Финска.

Вториот натпревар против селекцијата на Швајцарија ќе се одигра во градот Цуг, Швајцарија, со почеток во 18:30 часот на ден 07.11.2020 (сабота).

Прочитано 399 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 0