Даниел Дупјачанец е прогласен за најдобар ракометар на Металург на турнирот во Чехов

18.08.2019 20:40
69549674_2373257782759891_5911897044129153024_n_resize

Во Чехов (Русија) заврши турнирот “Куп на Гувернерот“, на кој настапија екипите на Металург, Чеховски Медведи, Брест Мешков и на Стеауа.

По завршувањето на турнирот организаторот ги одбра најдобрите ракометари во секоја екипа. За најдобар ракометар на Металург на турнирот е прогласен нашиот искусен голман Даниел Дупјачанец.

Честитки за Даниел.

Фото:

Прочитано 770 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 11