ДАНИЕЛ НАРЦИС Е НОВ ЧЛЕН НА ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН

08.01.2013 14:30
2d595

Според информациите на влијателниот “Л’Екип“, Даниел Нарцис денеска потпиша двегодишен договор со тимот на Пари Сен Жермен, чии бои ќе ги брани од идната сезона. Со тоа завршија шпекулациите за идната дестинација на најдобриот ракометар за 2012 година, а францускиот супертим доби уште едно вонсериско засилување.

Нарцис веќе почна да прима честитки на својот твитер.

Прочитано 254 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 8 =