Данило Брестовац го скрати списокот за квалификациите со Исланд

03.04.2019 13:20
danilo-(1)

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац го објави скратениот список на ракометари за претстојниот собир на машката сениорска репрезентација за квалификациските натпревари со репрезентацијата на Исланд за ЕП 2020.

Собирот на ракометари е закажан на ден 08.04.2019 (понеделник), со почеток во 13.30 часот во хотелот “Александар Палас“ во Скопје.

На списокот се и петмина ракометари на Металург: Бојан Маџовски, Мартин Серафимов, Марио Танкоски, Димитар Димитриоски и Томислав Јагуриновски.

.

Скратениот список на Брестовац:

SPISOK

Првиот квалификациски натпревар сениорите ќе го одиграат на 10.04.2019 (среда) против репрезентацијата на Исланд во Рејкјавик.

Вториот натпревар против селекцијата на Исланд ќе се одигра на 14.04.2019 (недела) во СЦ „Борис Трајковски”, со почеток во 20.00 часот.

Прочитано 650 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 8