ДАРКО СТАНИЌ Е ВТОР ПО ОДБРАНЕТИ ПЕНАЛИ

27.01.2013 23:50
169172_542353609124765_10356511_o

Голманот на Металург, Дарко Станиќ, немаше многу можности да го покаже својот талент на СП 2013. Неговата репрезентација одигра лошо во најважните натпревари, а Дарко го мачеше и повредата на ’рбетот. Сепак, во категорија одбранети седмерци тој е на второто место, со 36 проценти.

Mесто Име Репрезентација % 0дб. Пенали
01. Грин Јаник Данска 50 5 10
02. Станиќ Дарко Србија 36 7 19
03. Мостафа Карим Египет 36 4 11
04. Прост Примож Словенија 33 4 12
05. Шулц Матијас Алжир 33 3 9
05. Вишари Марцин Полска 33 3 9
07. Ивиќ Филип Хрватска 33 2 6
08. Ал-Салем Мохамед С.Арабија 30 4 13
09. Карабуе Дауда Франција 30 3 10
09. Насименто Луис Бразил 30 3 10
09. Штербик Арпад Шпанија 30 3 10
12. Чарапенка Витали Белорусија 29 5 17
13. Левшин Игор Русија 28 4 14
14. Мациел Лионел Аргентина 28 2 7
14. Татаи Петер Унгарија 28 2 7
16. Едварсон Арон Рафн Исланд 25 2 8
16. Грамс Олег Русија 25 2 8
18. Густавсон Бјоргвин Исланд 23 3 13
18. Магајез Маруан Тунис 23 3 13
18. Омејер Тиери Франција 23 3 13

Фото:

Прочитано 428 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 8 =