ДАРКО СТАНИЌ НАПОЛНИ 34 ГОДИНИ

08.10.2012 17:01
DSC_0214_resize_resize

На Дарко Станиќ денеска му е роденден. Најдобриот голман во историјата на Металург, харизматичниот Дарко денеска наполни 34 години. Станиќ е еден од најпопуларните и најсакани ракометари на Металург, а токму на неговиот личен празник доби и признание од ЕХФ. Една од неговите одбрани на мечот против Горење е избрана во петте најдобри во второто коло од Лигата на шампионите.

На Станиќ му посакуваме лична среќа, челично здравје и уште многу сезони во врвниот спорт.

                                                                                                       Металург.

 

Фото:

Прочитано 650 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + = 5