ДЕЈАН ПЕЦАКОВСКИ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 28 ГОДИНИ

12.01.2014 20:08
1525275_10151983015993101_1471019350_n

rk-metlurg-logo_final_resize

Левиот бек на Металург и на македонската репрезентација денеска полни 28 години. Токму денеска Пецаковски во Данска ќе настапи во дресот на Македонија против селекцијата на Данска.

Покрај желбите за здравје и среќа, на Пецаковски му посакуваме успешен настап за својата земја, а како подарок му ја посакуваме победата над шампионот на Европа.

                                                                Металург

Прочитано 683 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − = 3