ДЕЈАН ПЕРИЌ ЗАСЕГА ЌЕ ЈА ВОДИ СЕЛЕКЦИЈАТА НА СРБИЈА

10.09.2014 02:04
sp-peric

za tekst

На неполни два месеци пред почетокот на квалификациите за ЕП во Полска, Србија се уште не може да се реши за нов селектор на сениорската репрезентација. Наводно се разговарало со Лино Червар, кој наводно ги одбил, и со Карллос Пастор, тренерот на Пик Сегед, кој наводно уште размислува. Потенцијални кандидати се и Вујовиќ, Петковиќ, Перуничиќ и Цветковиќ.

Се додека трае потрагата по новиот селектор, неговата функција ќе ја врши легендарниот голман Дејан Периќ, досегашниот помошник на сменетиот Владан Матиќ, кого го сменија по неуспехот на ЕП во Данска и квалификациите за СП во Катар. Така е решено на вчерашната седницата на собранието на Ракометниот сојуз на Србија.

Прочитано 342 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 4 = 5