Денес и утре се играат првите натпревари од 3. коло на ЕХФ-купот

16.11.2019 12:04
640

Овој викенд ќе се одиграат сите први натпревари од третото коло на ЕХФ-купот.

Во за нас најважниот, Металург вечерва ќе игра со Горење во Велење. Овој натпревар ќе се одигра во “Рдеча дворана“, со почеток во 20 часот.

.

EG6PqzdX4AEpDwh.png large_resize

Прочитано 27 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 5 =