Топ Вести

Денешна програма на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија

11.08.2018 10:24
logo

Денеска во Тбилиси се игра комплетното второ коло од ЕХФ-шампионатот, дивизија “Б“. Во рамките на ова второ коло, Македонија ќе се сретне со селекцијата на Луксембург, која вчера ги изненади Фарските Острови и им нанесе убедлив пораз.

.

Денешен распоред (македонско време):

Група “А“:

09.00 ч.:  Естонија – Фарски Острови  21:31 (6:10)

11.00 ч.:  Литванија – Швајцарија

13.00 ч.:  Луксембург – Македонија

Група “Б“:

15.00 ч.:  Грузија – Белорусија

17.00 ч.:  Грција – Италија

Слободна е селекцијата на Финска

Прочитано 54 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 6