Денешна програма во Лигата на шампионите

09.02.2020 10:34
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

Со денешните три средби завршува 11. коло на групната фаза на Лигата на шампионите.

Интересен ќе биде дуелот меѓу екипите на Мотор Запорожје и Мешков Брест, бидејќи победникот ќе дојде на само три бода негатива од Вардар.

Распоред:

09.02.2020 г., 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – ПСЖ  (А)

09.02.2020 г., 18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Мешков Брест  (Б)

09.02.2020 г., 19.00 ч.:  Елверум – Барселона  (А)

 

Прочитано 66 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 8 = 13