Денешна програма во Лигата на шампионите

22.02.2020 12:37
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

Денеска ќе се одиграат четири средби од 13. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Меѓу другите, свој натпревар ќе одигра и македонскиот шампион Вардар.

.

Распоред:

22.02.2020 г., 16.00 ч.:  Порто – Вардар   (Б)

22.02.2020 г., 17.15 ч.:  ПСЖ – Елверум   (А)

22.02.2020 г., 18.00 ч.:  ППД Загреб – Алборг   (А)

22.02.2020 г., 19.30 ч.:  Мешков Брест – Кил   (Б)

Денеска се играат и првите бараж-натпревари на најдобрите екипи од групите “Ц“ и “Д“.

22.02.2020 г., 15.00 ч.: Висла Плоцк – Бидасоа Ирун

22.02.2020 г., 18.30 ч.: Спортинг Лисабон – Динамо Букурешт

Прочитано 81 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 1 =