Денешни натпревари во Лигата на шампионите

29.02.2020 00:34
1maxresdefault_resize

Денеска ќе се одиграат пет средби од последното коло на групната фаза во Лигата на шампионите во групите “А“ и “Б“, а ќе се одигра и еден реванш-натпревар од плеј-офот во групите “Ц“ и “Д“.

Европскиот и македонскиот шампион Вардар својата средба ќе ја одигра со почеток во 17.30 часот.

.

Распоред:

17.30 ч.:  Вардар – Монпелје  (Б)

18.00 ч.:  Киелце – Кил  (Б)

18.30 ч.:  Мотор Запорожје – Веспрем  (Б)

19.30 ч.:  Мешков Брест – Порто  (Б)

20.00 ч.:  Барселона – Пик Сегед  (А)

Прочитано 163 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 3 =