Денешни резултати на ЕП 2020

12.01.2020 22:11
82155173_511228562855800_3934410027065933824_n

Денеска се одиграни 6 средби од второо коло.

Македонија загуби од Чешка, но се уште е во игра за пласман во втората рунда. Таква можност нема тројниот европски шампион Франција, која загуби и од Норвешка и си оди дома.

.

Резултати:

Група “Б“:

14.00 часот:  Чешка – Македонија  27:25 (9:11)

18.15 часот:  Австрија – Украина  34:30 (18:17)

Група “Д“:

14.00 часот:  Португалија – БиХ  27:24 (12:11)

18.15 часот:  Франција – Норвешка  26:28 (15:14)

Група “Ф“:

14.00 часот:  Швајцарија – Полска  31:24 (14:12)

18.15 часот:  Шведска – Словенија  19:21 (9:10)

Прочитано 435 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 7