Денешни резултати на ЕП 2020

14.01.2020 22:52
csm_SAN20_logo_995x500_bfeed1806c

Денеска се одиграни шест средби на ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска.

За жал, Македонија одигра катастрофален натпревар и ќе мора да се врати во Скопје.

.

Резултати:

Група “Б“:

Австрија – Македонија  32:28 (18:12)

Украина – Чешка  19:23 (10:9)

Група “Д“:

БиХ – Франција  23:31 (13:14)

Португалија – Норвешка  28:34 (14:16)

Група “Ф“:

Швајцарија – Словенија  25:29 (10:16)

Полска – Шведска  26:28 (13:14)

Прочитано 229 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 10