Денешни резултати на ЕП 2020 во Австрија, Норвешка и Шведска

21.01.2020 23:51

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска денеска се одиграни три средби од главната фаза во групата 2. Словенија ја совлада Португалија, Норвешка немаше проблем со Исланд, а Шведска забележа победа против Унгарија.

.

Резултати:

Португалија – Словенија  24:29 (15:14)

Норвешка – Исланд  31:28 (19:12)

Унгарија – Шведска  18:24 (9:10)

Прочитано 149 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 11