Денешни резултати на ЕП 2020

11.01.2020 00:24
EHF EURO 2020 (rakomet) Makedonija-Ukraina 10.01.2020-5204_resize

Денеска на ЕП во Австрија, Норвешка и во Данска се одиграни шест средби.

Во за нас најважната, Македонија дојде до победа против Украина. Од другите резултати за одбележување е победата на Португалија врз Франција.

.

Денешни резултати:

Група “Б“:

18.15 часот:  Чешка – Австрија   29:32 (14.13)

20.30 часот:  Македонија – Украина   26:25 (13:10)

Група “Д“:

18.15 часот:  Франција – Португалија  25:28 (11:12)

20.30 часот:  Норвешка – БиХ  32:26 (17:12)

Група “Ф“:

18.15 часот:  Словенија – Полска  26:23 (13:11)

20.30 часот:  Шведска – Швајцарија  34:21 (20:13)

Прочитано 1.081 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 6 =