Денешни резултати на СП во Египет. Конечни табели во четири групи

18.01.2021 23:33
1

Денеска е одиграно последното коло од групната фаза во групите “Е“, “Ф“, “Г“ и “Х“, на СП во Египет.

Македонија конечно дојде до првата победа, која не однесе во главната група 4, каде ќе стартуваме без пренесени бодови, а противници ќе ни бидат селекциите на Словенија, Русија и на Белорусија.

Натпреварите во групата 4 ќе се играат на 20, 22 и на 24 јануари.

.

Денешни резултати:

Група “Е“:

Франција – Швајцарија  25:24 (14:14)

Норвешка – Австрија  38:29 (20:17)

Конечна табела:

е_resize

.

Група “Ф“:

Португалија – Алжир  26:19 (14:9)

Исланд – Мароко  31:23 (15:10)

Конечна табела:

ф_resize

.

Група “Г“:

Македонија – Чиле  32:29 (16:17)

Шведска – Египет  24:23 (9:12)

Конечна табела:

г_resize

.

Група “Х“:

Кореја – Русија  26:30 (15:15)

Словенија – Белорусија  29:25 (15:15)

Конечна табела:

х_resize

Прочитано 1.142 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 1 = 10