Денешни резултати на СП во Египет. Конечни табели во групите А, Б, Ц и Д

19.01.2021 23:06
140063043_3625369904177927_655682857906048841_o

Денеска се одиграни осумте натпревари од последното коло на групната фаза во групите “А“, “Б“, “Ц“ и “Д“, на СП во Египет.

Во дерби на колото, Хрватска го совлада Катар, додека Германија е поразена од Унгарија.

.

Резултати:

Група “А“:

Уругвај – Зеленортски Острови  10:0 (10:0)

Германија – Унгарија  28:29 (14:15)

Конечна табела:

а_resize

Пласман во главната фаза 1 обезбедија селекциите на Унгарија, Германија и на Уругвај.

.

Група “Б“:

Шпанија – Тунис  36:30 (17:14)

Бразил – Полска  23:33 (11:13)

Конечна табела:

б_resize

Пласман во главната фаза 1 обезбедија селекциите на Шпанија, Полска и на Бразил.

.

Група “Ц“:

Јапонија – Ангола  30:29 (16:12)

Хрватска – Катар  26:24 (13:11)

Конечна табела:

ц_resize

Пласман во главната фаза 2 обезбедија селекциите на Хрватска, Катар и на Јапонија.

.

Група “Д“:

Бахреин – Конго  34:27 (14:12)

Данска – Аргентина  31:20 (15:10)

Конечна табела:

д_resize

Пласман во главната фаза 2 обезбедија селекциите на Данска, Аргентина и на Бахреин.

Прочитано 213 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 2 =