Топ Вести

Денешни резултати од 2. коло на СЕХА-лигата

06.09.2018 00:30
2967_original_resize

Денеска се одиграни три средби од второто коло на СЕХА-лигата. Во нив, Нексе минимално го совлада Извиѓач, Металург е поразен во Брест, а Татран Прешов високо ја победи Војводина во Нови Сад.

.

Резултати:

Мешков Брест – Металург 41:29 (17:15)

Извиѓач – Нексе  23:24 (13:13)

Војводина – Татран Прешов  17:27 (9:14)

Вчера:  Вардар – Железничар Ниш  35:20 (14:11)

11.09.2018:  ППД Загреб – Стеауа Букурешт

Прочитано 198 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 2