Денешни резултати од ЕП 2020

21.01.2020 00:06

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска денеска се одиграа три натпревари од четвртото коло на група 1 од главната фаза.

Постигнати се очекуваните резултат и победи на Хрватска, Германија и на Шпанија.

.

Резултати:

Хрватска – Чешка  22:21 (11:9)

Белорусија – Шпанија  28:37 (16:17)

Австрија – Германија  22:34 (13:16)

Прочитано 151 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 10