Денешни резултати од лигата на шампионите

08.02.2020 21:53
69840514_10156771566568666_3779753851079360512_o

Денеска се одиграни четири средби во Лигата на шампионите. Единственото изненадување го приредиле ракометарите на Алборг, кои во Сегед одиграа нерешено со фаворитот Пик Сегед.

.

Резултати:

08.02.2020 г., 15.00 ч.:  Порто – Веспрем  (Б)  24:31 (9:14)

08.02.2020 г., 17.15 ч.:  Монпелје – Киелце  (Б)  25:24 (12:14)

08.02.2020 г., 18.00 ч.:  Пик Сегед – Алборг  (А)  26:26 (13:15)

08.02.2020 г., 18.00 ч.:  ППД Загреб – Фленсбург  (А)  25:26 (9:11)

Прочитано 55 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 9