Денешни резултати од Лигата на шампионите

30.09.2018 00:53
Champions_League-logo_resize

Денеска се одграни пет средби од третото коло на групната фаза на Лигата на шампионите и во сите пет средби славеа гостинските екипи.

Вардар го изненади Веспрем, Силкеборг, пак, тимот на Спортинг Лисабон. Бешикташ ги порази Чеховски Медведи, а екипите на Барселона и на ПСЖ катастрофално ги совладаа Кристијанштад и ППД Загреб.

.

Резултати:

29.09.2018 г. 16.00 ч.:  Чеховски Медведи – Бешикташ  (Ц)   22:24 (13:12)

29.09.2018 г. 17.30 ч.:  Веспрем – Вардар  (А)   25:27 (11:13)

29.09.2018 г. 18.30 ч.:  Спортинг – Силкеборг  (Ц)   32:35 (14:19)

29.09.2018 г. 19.30 ч.:  Кристијанштад – Барселона  (А)   25:44 (14:19)

29.09.2018 г. 20.00 ч.:  ППД Загреб – ПСЖ  (Б)   21:32 (9:15)

Претходно:

Р.Н.Левен – Мешков Брест  (А)   33:27 (18:13)

Динамо Букурешт – Вакер Тун  (Д)   35:34 (19:14)

Висла Плоцк – Кокс  (Д)   34:18 (16:10)

Утре играат:

30.09.2018 г. 17.00 ч.:  Нант – Скјерн  (Б)

30.09.2018 г. 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – Фленсбург  (Б)

30.09.2018 г. 17.00 ч.:  Металург – Татран Прешов  (Ц)

30.09.2018 г. 18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Пик Сегед  (Б)

30.09.2018 г. 18.10 ч.:  Елверум – Адемар Леон  (Д)

30.09.2018 г. 19.30 ч.:  Монпелје – Киелце  (А)

Прочитано 134 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + = 9