Денешни резултати од Лигата на шампионите

17.11.2018 22:48
maxresdefault

Денеска се одиграни шест средби од осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во, за нас, главната средба Металург несреќно е поразен од Бешикташ, во натпревар кој лесно можеше да заврши и со наша победа. Во нашата група се одигра уште една средба во која Спортинг славеше против Чеховски Медведи. Во останатите средби, Вардар забележа уште еден пораз од Барселона, Киелце беше подобар од Мешков, Веспрем му се реваншираше на Кристијанштад, а Адемар Леон славеше против тимот на Кокс.

.

Денешни резултати:

17.11.2018 г., 16.00 ч.:  Бешикташ – Металург  (Ц)   23:22 (12:12)

17.11.2018 г., 17.30 ч.:  Веспрем – Кристијанштад  (А)   36:27 (20:14)

17.11.2018 г., 18.00 ч.:  Киелце – Мешков Брест  (А)   34:31 (17:16)

17.11.2018 г., 18.30 ч.:  Спортинг – Чеховски Медведи  (Ц)   33:31 (14:12)

17.11.2018 г., 19.00 ч.:  Барселона – Вардар  (А)   34:26 (16:15)

17.11.2018 г., 19.30 ч.:   Адемар Леон – Кокс  (Д)   23:20 (14:11)

Од претходните денови:

14.11.2018 г., 18.45 ч.:  Фленсбург – ПСЖ  (Б)   20:27 (9:12)

14.11.2018 г., 20.45 ч.:  Монпелје – Р.Н.Левен  (А)   31:26 (16:12)

15.11.2018 г., 20.00 ч.:  Вакер Тун – Висла Плоцк  (Д)   23:25 (13:14)

Утре играат:

18.11.2018 г., 13.30 ч.:  Силкеборг – Татран Прешов  (Ц)

18.11.2018 г., 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – ППД Загреб  (Б)

18.11.2018 г., 17.00 ч.:  Нант – Мотор Запорожје  (Б)

18.11.2018 г., 17.00 ч.:  Пик Сегед – Скјерн  (Б)

18.11.2018 г., 18.10 ч.:  Елверум – Динамо Букурешт  (Д)

Прочитано 133 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 5