Денешни резултати од Лигата на шампионите

19.09.2019 01:46
71001166_10156781864263666_6416110291825721344_o

Во Лигата на шампионите денеска се одиграни првите три средби од второто коло. Македонскиот претставник, Еурофарм Работник, одигра одлично прво полувреме против екипата на Савехоф, но во вториот дел ја прокоцка одличната шанса и се враќа со минимален пораз.

.

Резултати:

18.09.2019 г., 18.00 ч.:   Динамо Букурешт – Кристијанштад   (Д)   28:25 (13:10)

18.09.2019 г., 19.00 ч.:  Фленсбург – Елверум   (А)   26:19 (12:9)

18.09.2019 г., 19.00 ч.:   Савехоф – Еурофарм Работник   (Ц)   25:24 (15:10)

.

Во претстојниот викенд ќе се одиграат следните средби:

21.09.2019 г., 15.00 ч.:   Висла Плоцк – Кадетен Шафхаузен   (Д)

21.09.2019 г., 16.00 ч.:   Бидасоа Ирун – Кокс   (Ц)

21.09.2019 г., 17.30 ч.:   Веспрем – Кил   (Б)

21.09.2019 г., 18.30 ч.:   Мешков Брест – Монпелје   (Б)

21.09.2019 г., 18.30 ч.:   Спортинг Лисабон – Татран Прешов   (Ц)

21.09.2019 г., 20.00 ч.:   Барселона – Цеље ПЛ   (А)

22.09.2019 г., 15.10 ч.:   ГОГ – Чеховски Медведи   (Д)

22.09.2019 г., 16.50 ч.:   Алборг – ППД Загреб   (А)

22.09.2019 г., 17.00 ч.:   Вардар – Порто   (Б)

22.09.2019 г., 19.00 ч.:   ПСЖ – Пик Сегед   (А)

22.09.2019 г., 20.00 ч.:   Киелце – Мотор Запорожје   (Б)

Прочитано 695 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 1