Денешни резултати од СП во Германија и во Данска

13.01.2019 00:19
A65I3362_1440x600_0

Денеска се одиграни шест средби од второто коло, а играа репрезентациите сместени во групите “Ц“ и “Д“.

Се случи и ново големо изненадување, репрезентацијата на Чиле, која во првото коло загуби со разлика од дури 23 гола, денеска катастрофално ја порази Австрија, со цели 8 голови разлика. Ова е и прв пораз на една европска репрезентација на ова првенство.

.

Група “А“:

12 јануари, 15.30 часот:  Русија – Кореја  34:27 (20:13)

12 јануари, 18.15 часот:  Германија – Бразил  34:21 (15:8)

12 јануари, 20.30 часот:  Франција – Србија  32:21 (15:12)

Група “Ц“:

12 јануари, 15.00 часот:  Австрија – Чиле  24:32 (15:14)

12 јануари, 17.30 часот:  Норвешка – Саудиска Арабија  40:21 (20:10)

12 јануари, 20.15 часот:  Данска – Тунис  36:22 (19:10)

.

Утре се играат преостанатите шест средби од второто коло, а во првата од нив Македонија ќе игра против селекцијата на Бахреин.

Група “Б“:

13 јануари, 14.00 часот:  Македонија – Бахреин

13 јануари, 16.30 часот:  Хрватска – Јапонија

13 јануари, 19.00 часот:  Шпанија – Исланд

Група “Д“:

13 јануари, 15.30 часот:  Катар – Египет

13 јануари, 18.00 часот:  Унгарија – Ангола

13 јануари, 20.30 часот:  Шведска – Аргентина

Прочитано 357 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 8 =