Денешни резултати од СП во Германија и во Данска

11.01.2019 00:48
AF8I5748_1440x600

Измина првиот ден на СП во Германија и во Данска. Одиграни се и првите две средби.

Во Берлин, селекцијата на Германија, еден од домаќините на првенството, немаше милост кон репрезентацијата на обединета Кореја и ја порази со резултат 30:19 (17:10). Во Копенхаген, пак, Данска ја прегази селекцијата на Чиле, со резултат 39:16 (22:4).

Утре се играат сите преостанати средби од првото коло, а за нас најзначајната ќе почне во 15.30 часот, време во кое Македонија ќе го одигра својот натпревар со Јапонија.

.

Група “А“:

10 јануари, 18.15 часот:  Германија – Кореја  30:19 (17:10)

11 јануари, 18.00 часот:  Србија – Русија

11 јануари, 20.30 часот:  Бразил – Франција

Група “Б“:

11 јануари, 15.30 часот:  Јапонија – Македонија

10 јануари, 18.00 часот:  Исланд – Хрватска

10 јануари, 20.30 часот:  Бахреин – Шпанија

Група “Ц“:

10 јануари, 20.15 часот:  Чиле – Данска  16:39 (4:22)

11 јануари, 18.00 часот:  Саудиска Арабија – Австрија

11 јануари, 20.30 часот:  Тунис – Норвешка

Група “Д“:

11 јануари, 15.30 часот:  Ангола – Катар

11 јануари, 18.00 часот:  Аргентина – Унгарија

11 јануари, 20.30 часот:  Египет – Шведска

Прочитано 345 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 9