Денешни резултати од возвратните четврт-финални натпревари во Лигата на шампионите

05.05.2019 03:20
1338067187_resize

Денеска се одиграни две возвратни четврт-финални натпревари во Лигата на шампионите. Во двете се постигнати очекуваните резултати и се добиени првите двајца учесници на фајналфорот во Келн. Очекувано, тоа се екипите на Веспрем и на Барселона, кои и денеска ги совладаа своите противници.

.

Резултати:

04.05.2019 г., 17.30 часот:  Веспрем – Фленсбург  29:25 (17:13)       прв натпревар:  28:22 (15:15)        Вкупно:  57:47

04.05.2019 г., 19.30 часот:  Барселона – Нант  29:26 (17:14)       прв натпревар:  32:25 (16:12)        Вкупно:  61:51

Утре играат:

05.05.2019 г., 17.00 часот:  ПСЖ – Киелце          прв натпревар:  24:34 (11:16)

05.05.2019 г., 19.00 часот:  Пик Сегед – Вардар          прв натпревар:  23:31 (12:14)

Прочитано 586 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 − = 1