Денешни резултати во групите “А“ и “Ц“ на кадетското СП во Скопје. Табели

12.08.2019 02:42
MKD-Denmark-11.08.2019-WCH-U19-9660_resize

Денеска се одигра комплетното четврто коло во групите “А“ и “Ц“ на кадетското СП во Скопје. Македонија одигра одличен натпревар против главниот фаворит во нашата група – Данска, но на крајот ја загуби средбата со три голови разлика.

.

Резултати:

Група “А“:

11.08.19, 16.30 ч.:   Шпанија – Чиле  31:21 (13:15)

11.08.19, 18.30 ч.:   Словенија – Хрватска  21:31 (11:16)

11.08.19, 20.30 ч.:   Саудиска Арабија – Норвешка  23:35 (9:18)

Моментална табела:

1_resize

Група “Ц“:

11.08.19, 16.30 ч.:  Бахреин – Aргентина  24:25 (10:10)

11.08.19, 18.30 ч.:  Нигерија – Jапонија  30:35 (9:18)

11.08.19, 20.30 ч.:  Mакедонија – Данска  26:29 (11:13)

Моментална табела:

2_resize

Прочитано 204 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + 2 =