Топ Вести

Денешни резултати во Лигата на шампионите

15.09.2018 22:39
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o

Денеска во Лигата на шампионите се одиграни пет средби од првото коло.

Во за нас најважната средба, Металург, по одличното прво полувреме, ја загуби средбата со Спортинг Лисабон. Вардар, пак, го изненади актуелниот европски шампион Монпелје на негов терен. Татран Прешов извојува важна гостинска победа против Бешикташ, како и Мешков Брест против Кристијанштад. Веспрем освои драгоцени бодови во дуелот со Киелце.

.

Резултати:

15.09.2018 г.,17.30 ч.:   Монпелје – Вардар  (А)   24:27 (11:12)

15.09.2018 г.,17.30 ч.:   Бешикташ – Татран Прешов  (Ц)   22:28 (10:13)

15.09.2018 г.,18.00 ч.:   Веспрем – Киелце  (А)   29:27 (14:13)

15.09.2018 г.,18.30 ч.:   Спортинг – Металург  (Ц)   34:26 (13:13)

15.09.2018 г.,19.30 ч.:   Кристијанштад – Брест Мешков  (А)   30:32 (16:14)

Утре играат:

16.09.2018 г.,15.10 ч.:   Бјерингбро – Чеховски Медведи  (Ц)

16.09.2018 г.,17.00 ч.:   Цеље ПЛ – Скјерн   (Б)

16.09.2018 г.,19.00 ч.:   Висла Плоцк – Вакер Тун  (Д)

16.09.2018 г.,19.00 ч.:   Нант – Фленсбург  (Ц)

16.09.2018 г.,20.00 ч.:   ППД Загреб – Пик Сегед  (Б)

Прочитано 690 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 8