Денешни резултати во Лигата на шампионите

27.09.2018 00:15
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

Во рамките на третото коло, денеска во Лигата на шампионите се одиграни три средби.

Р.Н.Левен му го нанесе првиот пораз на Мешков Брест, Динамо Букурешт минимално го совлада тимот на Вакер Тун, а Висла Плоцк катастрофално гопорази изненадувањето Кокс.

.

Резултати:

Р.Н.Левен – Мешков Брест  (А)   33:27 (18:13)

Динамо Букурешт – Вакер Тун  (Д)   35:34 (19:14)

Висла Плоцк – Кокс  (Д)   34:18 (16:10)

.

Во текот на викендот ќе се одиграат и преостанатите средби од третото коло:

29.09.2018 г. 16.00 ч.:  Чеховски Медведи – Бешикташ  (Ц)

29.09.2018 г. 17.30 ч.:  Веспрем – Вардар  (А)

29.09.2018 г. 18.30 ч.:  Спортинг – Бешикташ  (Ц)

29.09.2018 г. 19.30 ч.:  Кристијанштад – Барселона  (А)

29.09.2018 г. 20.00 ч.:  ППД Загреб – ПСЖ  (Б)

30.09.2018 г. 17.00 ч.:  Нант – Скјерн  (Б)

30.09.2018 г. 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – Фленсбург  (Б)

30.09.2018 г. 17.00 ч.:  Металург – Татран Прешов  (Ц)

30.09.2018 г. 18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Пик Сегед  (Б)

30.09.2018 г. 18.10 ч.:  Елверум – Адемар Леон  (Д)

30.09.2018 г. 19.30 ч.:  Монпелје – Киелце  (А)

Прочитано 392 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + 8 =