Денешни резултати во Лигата на шампионите

11.11.2018 00:32
10486428_10152889876268666_7553977185462889419_n_resize-610x406

Денеска се одиграни седум средби од седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите.

Во нашата група “Ц“ се одиграни две средби во коиСилкеборг на гости го совлада тимот на Чеховски Медведи, а Татран Прешов оствари домашна победа против Бешикташ. Во останатите групи видовме една првокласна сензација – Кристијанштад го совлада Веспрем и го доведе тренерот на унгарскиот тим Дејвис на работ од отказ. Во останатите средби се постигнати очекуваните резултати – Киелце го совлада Мешков Брест, ПСЖ беше подобар од Фленсбург, ППД Загреб од Цеље ПЛ, а Висла Плоцк од Елверум.

.

Резултати:

10.11.2018 г., 17.00 ч..:  Мешков Брест – Киелце  (А)   26:35 (13:15)

10.11.2018 г., 18.45 ч..:  Кристијанштад – Веспрем  (А)   32:29 (14:15)

10.11.2018 г., 17.30 ч..:  ПСЖ – Фленсбург  (Б)   29:28 (12:15)

10.11.2018 г., 20.00 ч..:  ППД Загреб – Цеље ПЛ  (Б)   24:22 (11:9)

10.11.2018 г., 16.00 ч..:  Чеховски Медведи – Силкеборг  (Ц)   24:30 (10:16)

10.11.2018 г., 18.00 ч..:  Татран Прешов – Бешикташ  (Ц)   27:23 (18:11)

10.11.2018 г., 18.00 ч..:  Висла Плоцк – Елверум  (Д)   30:28 (17:15)

Претходно се одиграни:

07.11.2018 г., 19.00 ч..:  Р.Н.Левен – Монпелје  (Д)   37:27 (16:13)

08.11.2018 г., 18.00 ч..:  Динамо Букурешт – Адемар Леон  (Д)   35:30 (18:15)

08.11.2018 г., 19.00 ч..:  Металург – Спортинг Лисабон  (Ц)   24:31 (18:17)

Утре играат:

11.11.2018 г., 17.00 ч..:  Вардар – Барселона  (А)

11.11.2018 г., 16.50 ч..:  Скјерн – Пик Сегед  (Б)

11.11.2018 г., 18.00 ч..:  Мотор Запорожје – Нант  (Б)

11.11.2018 г., 15.15 ч..: Кокс – Вакер Тун  (Д)

Прочитано 446 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 6 = 3