Денешни резултатиод Лигата на шампионите

17.11.2019 01:31
73395315_10156931349558666_1802874133801861120_o

Денеска се одиграни четири средби од осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Македонскиот шампион Вардар забележа уште еден висок пораз, овој пат на гостувањето кај екипата на Киелце.

.

Резултати:

Чеховски Медведи – ГОГ  (Д)  36:28 (15:18)

Веспрем – Мешков Брест  (Б)  31:25 (14:14)

Киелце – Вардар  (Б)  35:25 (17:14)

Барселона – Алборг  (А)  44:35 (22:17)

Претходно играа:

Татран Прешов – Спортинг Лисабон  (Ц)  22:37 (10:16)

Кристијанштад – Динамо Букурешт  (Д)  29:29 (16:17)

Порто – Кил  (Б)  29:30 (16:14)

ППД Загреб – Цеље ПЛ  (А)  27:31 (11:14)

Утре ќе играат:

17.00 ч.:  ПСЖ – Фленсбург  (А)

17.00 ч.:  Еурофарм Работник – Савехоф  (Д)

18.00 ч.:  Кокс – Бидасоа Ирун  (Ц)

19.00 ч.:  Елверум – Пик Сегед  (А)

19.00 ч.:  Монпелје – Мотор Запорожје  (Б)

19.00 ч.:  Кадетен Шафхаузен – Висла Плоцк  (Д)

Прочитано 695 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + 9 =